Bu Adam Bir Depo Keşfetti Ve Orada Bulduğu Kedilerle Kedi Yavrularına Yardım Etmeye Karar Verdi

Bir adam deposunda bulduğu kediyle arkadaş oldu ve kedinin yavrularına tam zamanında yardım edebilmeyi başardı.

Los Angeles’ta bulunan Wrenn Rescues’da bir gönüllü olan Erin, kocasından deposunda bulunan ve yardıma muhtaç haldeki mahalle kedileriyle ilgili bir mesaj aldı. Adam bu işletmeyi kısa bir süre önce devralmıştı ve işletmenin burada yaşayan birkaç fare yakalayıcısıyla birlikte kendisine bırakıldığını farketmişti.


Bu kedilere biraz aşina olmasına rağmen, gruptaki kedilerden bir tanesinin, yıldız fare yakalayıcısının, hamile gibi göründüğünü farketti. 


Ertesi gün depoya geldiğinde bu kediyi bulamadı. Birkaç gün sonra işçileri ona kedinin ve yeni doğmuş bebeklerinin nerede olduklarıyla alakalı bilgi verdi.


Kedicik bebeklerini yetiştirmeye uygun olmayan, güvensiz bir ortamda doğum yapmaya karar vermişti. Adam bu minik aileyi bulduğunda onları bir koruyucu yuvaya vermesi gerektiğini biliyordu. Sonrasında Wrenn Rescues’la irtibata geçti ve onlar da adama yardım elini uzatma konusunda tereddüt etmediler. “Böylece bir plan yaptık. Kedi arkadaş canlısı olduğundan ve sevilmekten hoşlandığından oradaki çalışanlar onu kucakladı ve ona sarıldılar,” diyor Erin.


“Yanımızda yiyecek ve battaniyeler getirdik. Kocam her bir kedi yavrusunu oldukça kötü olan yaşam alanlarından çekip kulübeye yerleştirdi ve anneleri de onlarla birlikte içeriye girdi.” Ne yazık ki kedi yavrularından bir tanesi hayatta kalamamıştı, ancak geri kalan yavrular yaşayabildi. Anne kedi Marigold temiz battaniyeler ve diğer yumuşak şeylerle dolu yeni çevresinden çok memnundu. Yapabildiği ölçüde yemek yedi ve sonrasında yavrularıyla kucaklaşarakonların kişisel bakımlarını yapmaya ve onları emzirmeye başladı.


Anne Marigold en başından beri tatlı ve sevgi doluydu. Yeni yuvasına alışabilmesi çok uzun sürmemişti. “Marigold çok şefkatli. Gelip benim bacaklarıma sürtünüyor ya da annelik görevlerinden biraz mola vermeye ihtiyacı olduğu zamanlarda yalnızca gelip benim yanımda vakit geçiriyor. Başının kaşınmasından çok hoşlanıyor,” diyor koruyucu anneleri Nikki. “Yavrularına olan sevgisi kesinlikle görülmeye değer birşey.”


Sevimli tekir oldukça talepkar olan yavrularını yetiştirebilmek için biraz yardım alabildiğinden dolayı çok mutlu. Nikki’nin yavruları günlük olarak tartmasına izin veriyor ama bu süreçte sürekli onları kolluyor. “Benim yavrularla ilgilenmem konusunda hiçbir problemi yok ama yavrulardan biri ağlamaya başladığı anda hemen gelip neler olduğunu görmek istiyor. Ben yavruları tartarken o da orada oturup onları izliyor,” diye paylaşıyor Nikki. “Bir yavruyu geri bıraktığım anda onun yanına gidip onunla vakit geçiriyor. O harika bir anne, çok korumacı ve sevgi dolu.”


Sonrasında Marigold’un yalnızca yavru bir kediyken depoya girdiğini öğrendiler. Burayı kendisine yuva olarak seçmişti ve kısa zamanda burada çalışanların kalplerini kazanabilmeyi başarmıştı. Mahalledeki en iyi fare yakalayıcısı olmuştu ve her gün işlerine gelen insanları selamlıyordu. Kedi yavruları yeterince büyüyüp güçlendiklerinde Marigold annelikten temelli olarak emekliye ayrılacak ve yıldız fare yakalayıcısı olarak işine devam edebilmek için ait olduğu depoya geri dönecek.


“Depoda çalışanlar şimdiden iki kere onun durumunu kontrol ettiler,” diyor Erin. “Bu sırada gönüllülerimiz de bu lokasyondaki kalan kedileri kısırlaştırmaya çalışıyor, bu nedenle de bu döngü burada sonlanacak.” Marigold beş yavrusunun (Sprout, Knox, Sunny, Ember ve Blossom) iyi ve güvende olduğunu bilmekten dolayı çok mutlu. Kedi yavruları çok hızlı büyüyorlar ve yakında gözleri tamamen açılacak ve minik bacaklarıyla etrafta sendeleyerek yürümeye başlayacaklar.


“Bana güvendiği için inanılmaz derecede mutluyum ve yavrularını büyütmek için sıcak, konforlu bir yerinin olduğunu bilmek beni memnun ediyor,” diye paylaştı Nikki.