Birbirine Bağlı Bir Çift Halinde Bir Parkın Yakınlarında Bulunan Kedi Yavruları Birlikte Mükemmel Aileyi Bulduklarında Güzeller Güzeli Kedilere Dönüştüler

Iki kedi yavrusu bir parkın yakınlarında bulundu ve tam zamanında kurtarıldılar. Kedicikler en başından beri çok güçlü bir bağı paylaşmaktalardı.

İki ay önce Montreal, Kanada’dan Isabelle yolun kıyısında iki minik tüy yumağıyla karşılaştığında bir parkta yürüyüş yapmaktaydı. Tüy yumaklarına biraz daha yakından baktığında bunların açlıktan ölmek üzere olan ve yiyecek aranan, minik, kirle kaplı kedi yavruları olduğunu anladı.


Isabelle anne kediyi bulamadı. Havanın çok soğuduğunun ve bu kedi yavrularının dışarıda, tek başlarına hayatta kalabilmelerinin çok zor olduğunun farkında olduğu için Isabelle onlara yardım etmeye karar verdi.


Başka bir iyi kalpli vatandaşın da yardımlarıyla kedi yavrularını güvenli bir alana taşımayı başardılar. Kedicikler yaklaşık olarak 5-6 haftalık, son derece çekingen ve aşırı derecede çelimsizdiler. Sanki uzunca bir süredir yemek yememişler gibi mamalarını yalayıp yutuyorlardı. Bazı gönüllüler kedi yavrularının bulundukları yere geri dönerek anne kediyi ve kedilerin kardeşlerini bulmayı denediler ama onları bulamadılar.


Montreal’deki bir kedi kurtarma organizasyonu olan Chatons Orphelins Montreal sevimli kedi kardeşleri bakımları altına aldı. “Kedi yavruları (Pagnol ve Poukie) son derece utangaçtı ve bir deri bir kemiktiler. Veteriner çok aç oldukları için plastik yiyecek ambalajlarıyla beslendiklerini ortaya çıkardı,” diye paylaştı Chatons Orphelins Montreal’den Celine Crom. Kedi kardeşler klinikte geçirdikleri tüm sürec boyunca birbirlerine sokulmuşlardı ve birbirlerini hiç yalnız bırakmadılar.


Birkaç sağlık problemi sebebiyle tedavi gördükten sonra iyileşme süreçlerine güvenli ve rahat bir ortamda devam edebilmeleri için koruyucuları Steph ve Francis ile birlikte evlerine gittiler. Günler süren yoğun bakım sonrası kedi yavruları birkaç mide probleminden tamamıyla iyileşebilmeyi başardı. Minik panter kedicik Pagnol çok daha özgüvenli hale geldi ve çok sevimli bir sesle viyaklamaya başladı.


Kabuklarından sıyrılarak birlikte sıcak, konforlu bir yuvada rahatladılar. Kedi kardeşler yemeklerini birlikte yiyor ve sanki işlerini ayrı ayrı yapmaları fiziksel olarak mümkün değilmişçesine aynı saatte uyuyorlardı. Çok ihtiyaç duydukları bir temizlikten sonra kediler kir pastan arındılar. Karınlarını güzel yiyeceklerle doyurdular ve kişilikleri de parıldamaya başladı.


Bu sıralarda bitmek bilmeyen enerjilerini ve kocaman iştahlarını da keşfettiler. “Şımartılma konusunda oldukça rahattılar ve kilo alıp güçlerini yeniden kazanmaya başladılar,” diyor Celine. Poukie çevresindeki insanlarla yakın olmayı seven, son derece sevgi dolu bir kedicik. Kendisine sarılınmasını talep ediyor ve yatak olarak kutular ya da çekmeceler gibi enteresan yerleri seçiyor. Erkek kardeşi Pagnol Poukie’ye göre çok daha sosyal ve enerjik. Oyun oynamaya başladığı zaman bir kapatma düğmesi varmış gibi görünmüyor.


“Sanki birbirlerine uhuyla yapıştırılmış gibiler ve herşeyi birlikte yapıyorlar,” diye ekliyor Celine.


“Onlar çok oyuncu kediler ve asla birlikte oynama fırsatını kaçırmak istemiyorlar. Kedi ağacına tırmanmaktan hoşlanıyorlar ve onları genellikle üst katta, koruyucularının odasında, birlikte sarılıyorlarken bulabilirsiniz.” Üç aylık olduklarında kedi arkadaşlar kendilerine kalıcı bir yuva bulmaya hazırdılar.


Barınak en başından beri bu kedi kardeşlerin birlikte kalmaları gerektiğinin farkındaydı. Sevgi dolu bir ailenin bu şirin çifte evlerini ve kalbini açacaklarını ve bu sayede onların da hep bir arada kalacaklarını umut ediyorlardı. Haftalarca mükemmel aileyi aradıktan sonra birileri bu kedilere giden yolu bulmayı başardı ve bu aile barınağın beklediğinden bile iyiydi. “Bu hafta kediciklerin birlikte yeni evlerini gideceklerini duyurmaktan dolayı çok mutluyuz,” diye paylaştı Celine.


Hayata zorlu bir başlangıç yaptıktan sonra kedi kardeşler göz kamaştırıcı, genç kedilere dönüştüler ve artık şımartılmış ev kedileri olarak yaşamlarının tadını sonsuza dek birlikte çıkaracaklar.