Bu Çalışan Terk Edilmiş Bir Kedi Yavrusunu Beraberinde İşe Getirdi Ve Kedicik Herkese İşiyle İlgili Yardım Etmek İstedi

Bir grafik dizayn şirketi için çalışan biri bir yavru kedi saat başı biberonla beslenebilsin diye onu da beraberinde işe getirdi. Bunun karşılığında minik tüy yumağı ihtiyacı olan herkese işiyle ilgili ‘yardım edebileceğini’ düşündü!

Joey’e merhaba deyin! Şirket çalışanı aynı zamanda Knoxville, Tennessee’deki bir hayvan barınağı olan Young Williams Animal Shelter’da da gönüllü koruyucu olarak çalışıyor. 


Bu miink tüy yumağı anne sevgisine çok aç olduğu bir sırada, yetimken barınağa getirilmiş.


Çalışan, kedi yavrusunun koruyucu annesi olarak yavru her birkaç saatte bir yemeğini yiyebilsin ve gerekli bakımı alabilsin ayrıca da her zaman etrafında onunla ilgilenebilecek birileri olsun diye kediciği işe getirmeye karar vermiş. Ofisleri normalde oldukça sessiz olmasına rağmen o gün bu minik calico yavrusu odayı çıkardığı neşeli seslerle doldurmuş. “Her dört saatte bir biberonla beslenmesi gerektiğinde cılız, viyaklamaya benzer miyavlamalar duyuyorduk,” diyor Reddit kullanıcısı sa3belle. (Bu kedicikle alakalı gelişmeleri aşağıda bulabilirsiniz)


“Günün büyük bir kısmında genellikle uyuyor oluyor. Bu durum muhtemelen daha büyüyüp tuvalet kabını kullanması gerektiğinde değişecek.” Joey klavyenin üzerinden yürüyerek daha yakından bakabilmek için bir kahve kupasına doğru ilerliyor.


Ofis çalışanlarının patronlarının ofiste bir kedi yavrusu olmasıyla alakalı bir sıkıntısı yok ve diğer çalışanlar için de durum aynı şekilde. Koruyucu annesinin bi molaya ihtiyacı olduğu zaman hepsi minik kediciğe bakabilmek için gönüllü oluyor. “Onun masamızda dolaşmasından hoşlanıyoruz. İşten bir araya ihtiyacımız olduğunda gerçekten iyi geliyor ve rahatlatıyor,” diyor bir çalışan.


Bir kese ya da battaniyeyle taşınmayı sevdiği için ona Joey ismini vermişler. Minik Joey beslenme vakitlerinin arasında şekerleme yapıyor.


Kedicik giderek güçleniyor ve büyüyorken çalışanlar da onun yanında çalışma şansı yakalıyorlar. Minik tüy yumağı insan arkadaşlarının ilgisinin tadını çıkararak serpiliyor. Sevimli kedi asistanlarının orada olup mırlayarak kendilerini destek vereceklerini bildikleri için çalışanlar artık ofise gelme konusunda daha hevesli.


Uzun ve stresli bir iş gününden sonra Joey koruyucu annesinin kollarında uyuyakalmış. Bizce her ofisin onun gibi şirin bir yavru kedisi olmalı!


Joey’le ilgili aktaracağımız bazı gelişmeler var: Nihayet sahiplendirilebildi! “Joey’nin koruyucu annesi onu geri kalan ömrü boyunca yanında tutmaya karar verdi,” diye paylaştı Young Williams Animal Shelter bir güncellemede.


Koruyucu annesi artık onnu sonsuza kadar arkadaşı!


Joey artık üç aylık güzeller güzeli genç bir kedi. Hala sahibine işi sırasında arkadaşlık etmekten hoşlanıyor.


Tatlı calico kedisi oldukça maceracı bir kediye dönüştü. İnsan annesiyle yürüyüşe çıkmayı, mahallesini keşfetmeyi ve minik oyuklara bakmayı seviyor.


Uzun ve yorucu bir günün ardından hala in iyi insan arkadaşına sarılarak uyuyor.