Bir Ailenin Bahçesinde Tek Başına Bulunan Bu Sevimli Yavru Kedi Kalbinizi Kazanacak

Arka bahçede tek başınayken bulunan bir sevimli calico kedi yavrusu bir ailenin kalbine girmeyi başardı.

Minik bir kedi Kuzey Carolina’da yaşayan bir ailenin evinin dışında bulundu. Onu bulan adam kardeşlerini de aradı ama hiçbirine rastlayamadı.


Saatler boyunca beklemesine rağmen anne kediyi de bulamadı. Adam bir çok gönüllü çalışanı olan bir organizasyon olan Sparkle Cat Rescue’yla iletişime geçti ve kediye çok ihtiyacı olan medikal bakımla gerekli ilgiyi sağlayabilmeyi umut etti. Barınağın gönüllülerinden biri olan Sarah Kelly kediyle ilgili haberleri alır almaz onu alabilmek için olay yerine koştu. Zavallı kedicik açlıktan ölüyordu ve bir göz enfeksiyonuyla boğuşuyordu. Bütün bu sorunlarına rağmen tüylü bir battaniyenin üzerine bırakılınca patileriyle battaniyeyi yoğurmaya başladı. Ayrıca koruyucu yuvasına giden yol boyunca patilerini gerdi.


İki gün boyunca saat başı bakıldıktan sonra kedicik biraz biraz gücünü toparlama başladı ve gözleri de daha açık hale geldi. Onu Julia Child diye çağırmaya başladılar ve yavru kedi patilerini üzerine koyabildiği her yumuşak şeyi yoğurmaya devam etti. “Bu yoğurma işleminden çok hoşlandığı oldukça açıktı. O mutlu bir kedi, kendine has bir duruşa sahip ve oldukça tatlı,” diye paylaştı Sarah.


Sonraki birkaç hafta içerisinde minik Julia ne zaman fırsatını bulsa sevimli patileriyle yeri yoğurmaya devam etti. Onu biberonla beslerlerken bile neşe içinde patilerini oynatarak yemek yemeyi tercih ediyordu. Karnını güzelce doyurduktan sonra minik tüy yumağı koruyucu annesinden başının okşanmasını ve karnının kaşınmasını istiyor ve bu sırada patilerini oynatarak mutluluğunu belli ediyordu.


Hayata zorlu bir başlangıç yaptıktan sonra kedi yavrusu büyümeye ve güçlenmeye çok istekliydi. Koruyucu annesinin yemek zamanlarında onu beslemesini heyecanla bekler ve yiyebildiği kadar yemek yerdi. Ayrıca saklambaç konusunda da son derece iyiydi.


Calico kız diğer insanlarla ve kedilerle çok iyi anlaşıyordu. Obnu bakımlarını üstlendikleri diğer kedilerle tanıştırdıklarında onları hemen sevdi ve oyuncaklarıyla yatağını onlarla paylaşmaya başladı. Julia her zaman için mutlu bir kediydi. Sevimli tabiatı ve özgüveni kedilerden en aksi ve içedönük olanlarına bile bulaşıyordu.


Bu sıralarda Kuzey Carolina’dan Marissa Carter evini ve kalbini bir kedi yoldaşa açmayı ve altı aylıkken sokaklardan kurtatılan kedisi Stella için yeni bir arkadaş bulmayı planlıyordu. Stella’nın sosyalleşmek için bir kedi arkadaşa çok ihtiyacı vardı. Marissa arkadaş canlısı calico kedisi ile karşılaştığında Stella’yla bu kedinin çok iyi anlaşacaklarını biliyordu.


Onunla tanıştığı zaman sevimli Julia’ya aşık olmuştu. Tatlı tüy yumağı hemen yeni insan arkadaşının kollarına çıkıp kıvrılmıştı. “Evdeki ilk günü tahmin ettiğimden de iyi geçti. Çok kısa zamanda yeni çevresine ısındı, bizimle sarıldı ve üç saat boyunca göğsümde uyudu,” diyor Marissa.


Julia’ya Sola diye yeni bir isim verdiler ve kedicik hala temiz battaniyelerini mutlulukla yoğuruyor. Tatlı kız tam bir kucak delisine dönüştü. Asla yalnız kalmak istemiyor ve evin içerisinde insanlara sarılıp öperek dolaşıyor. “Benimle ve babasıyla sarılmayı gerçekten de çok seviyor,” diye ekliyor Marissa.


“Kuyruğunu kovalamaktan da çok hoşlanıyor ve sevdiği başka bir şey de kedi ağacına koşarak inip çıkmak. Genelde kanepenin arkasına oturup arabaların geçmesini seyrediyor.” Sola yalnızca birkaç gündür evde olmasına rağmen şimdiden kapının altındaki aralıktan Stella’ya pati sıkışmıştı.


Sevimli kız başlangıçta biraz çekingen olan ama nihayetinde ona teslim olan yeni kedi arkadaşıyla oyun başlatmıştı. Sola Stella’ya merhaba demek için onun kapısının önüne gidip duruyor ve o hazır hissettiğinde yeni tüylü arkadaşıyla evin içinde koşuşturmak için sabırsızlanıyor. “Onların gerçekten kısa zaman içinde en yakın arkadaş olacaklarını düşünüyorum,” diyor Marissa.