Bu Kedi Yavrularını Onlara Yardım Eden Ve Onları Besleyen Adama Götürdü Ve Onu Bırakmama Konusunda Israrcı Oldu

Bu kedi kafasını bir teneke kutuya sıkıştırmış halde Doğu Oklahoma’daki bir uydu aracı satış ofisinin arkasında bulundu. Kedi son derece şaşkındı ve yardım istemek için miyavlıyordu. Satış ofisinden bir satış danışmanı ona yardım etti ve kafasını tenekeden çıkarmayı başardı ancak kedi hemen koşarak kaçtı.

Satış ofisinin idarecisi olan Brian Sheppard isimli bu adam kediciğin durumunu satış danışmanından öğrendi ve dışarı çıkıp onu aradı. “Ofisten çıktım ama onu bulmayı başaramadım. Tam kapanma vakti geldiğinde onu dükkanın arkasında gördüm,” diyor Brian.


Brian kediye doğru yürürken onun ne kadar da zayıf olduğunu farketmiş. “İçeri girip öğlen yemeğinde yemediğim tavuğu aldım. Onun için tavuğu parçalara ayırdım ve onu ellerimle besledim.” Kedi açlıktan ölüyormuş ve tavuğu yalayıp yutmuş.


 Brian bunun mahalleden birilerinin kedisi olabileceğini düşünmüş. Bu olaydan iki gün sonra zavallı kedi geri dönmüş. “Bölgedeki bir evcil hayvan mağazasına giderek mama, mama kabı, kedi kumu ve bir yatak aldım. Geri döndüğümde kedi beni kapıda karşıladı, ben de ona mamayı verdim. O mamasını yiyorken yavrularını emzirdiğini farkettim.”


Bir hayvansever olarak Brian yavruları onu bekliyor olduğu için kediyi içeride tutamayacağını anlamış. “Yemeyi bitirdikten sonra mamasıyla su kabını dükkanımın arkasına koydum ve onun için bir kutu ve dükkandaki havluları kullanarak bir yatak yaptım. Onu tekrar görebilmeyi ya da bebeklerini bana getirmesini umuyordum.” Brian kediye Sophie ismini vermiş ve zavallı kedi ona sarılmak için kucağına atlamaya başlamış.


Bir hafta sonra Brian Sophie’yi dükkanının karşısında toprak bir otoyolda görmüş ve nerede yaşadığını öğrenmiş. Kedi dükkana günlük olarak ziyaretlerini sürdürmüş ve yeni arkadaşıyla zaman geçirmiş. “Ofisime geliyordu, ona biraz maamyla su veriyordum ve o da bunları tüketiyordu. Ona aldığım yatağı gördü ve içinde uyudu,” diye paylaşıyor Brian. “Dükkanda müşterilerim olduğu zamanlarda o da orada uyuyordu. Yatağını masamın altına yerleştirmiştim ve ben müşterilerle ilgilenirken bile yakınımda olabiliyordu.”


Kasım’ın sonlarına doğru Brian toprak otoyolun karşısındaki eve gitmiş ve kedi hakkında sorular sormuş. Ve işte o zaman kedinin iki minik yavrusunu da görmüş. Brian kedi yavrularını sahiplenmeyi önerdiğinde ev sahibi hiçbiriyle ilgilenmek ya da bakmak istemediği için ona hepsini sahiplenmesini söylemiş, ama ev sahibinin genç kızı üzülmüş. Brian onlar nihai bir karara ulaşana kadar beklemeye karar vermiş.


“Adam benimle irtibata geçmedi ve ben de Sophie’yi bir hafta kadar ortalıkta göremedim.” Bu sebeple de ailenin muhtemelen kedicikleri tutma kararı almış olduğunu düşünmüş. Bir akşamüstü Brian dükkanını kapatıyorken ön kapının önündeki ‘Hoşgeldiniz’ yazılı paspasta onu bekleyen tanıdık bir yüzle karşılaşmış. “Eve gitmeye hazırlanıyordum ve Sophie iki bebeğiyle birlikte aracımın yanındaydı. Onlar için mamam olduğu için onları bana getirmişti,” diyor Brian.


Dükkanının ön kapısının kilidini açar açmaz Sophie içeri girmiş. Doğrudan Brian’ın ofisine gitmiş ve yemek yemeye başlamış. “Geri giderek kedi yavrularını çağırdım. Birkaç dakika sonra ikisi birden bana doğru yürüdüler. O kadar tedirgin değillerdi, daha çok oyuncuydular. Onları içeri aldım ve bu şekilde birlikte kalmaya karar verdik.” Brian kedi ailesi kendisine geldikten sonra Sophie’nin önceki ailesini arayıp kararını onlara söylemiş.


İki kedi yavrusu dükkan çalışanlarından birisiyle birlikte yaşamaya başlamış ve brian onların ilk veteriner ziyaretleriyle kısırlaştırılma ameliyatı masraflarını karşılamayı önermiş. Noel yaklaşıyormuş ve Sophie’nin hala kalıcı bir yuvaya ihtiyacı varmış.


“Korkunç bir alerjiden muzdarip olan karımla konuştum ve ona Sophie’yle aramda oldukça güçlü bir bağ oluştuğunu anlattım. Karım en azından onunla yaşamayı deneyebileceğimizi söyledi.” “Başlangıçta kedi sahibi olmak karımın alerji durumu yüzünden bizim için hayli zor oldu ama şimdi durum çok daha iyi. Sophie’yi ailemizden biri gibi görüyoruz.”


Brian’ın Sophie’yi ilk kez görmesinden bu yana neredeyse 1.5 sene oluyor. Sophie şimdi sağlıklı bir kedi, ailesi onu çok seviyor ve o da hayatından memnun. “Her ne kadar bütün sokak kedilerinin hayatında bir değişim yaratmayı başaramasam da Sophie bizim hayatımızı bizim onunkini değiştirdiğimizden daha çok değiştirmeyi başardı,” diye paylaştı Brian. “O beni her yere takip ediyor, banyodayken bile birlikteyiz!”