Dondurucu Soğuk Havada Bulunan Zavallı Kedi Yavrularının Büyüyebilmesi İçin Gerekli Yardımı Tam Zamanında Bulabildi

Kar ve buzla kaplanmış halde sokakta bulunan bir kedi bebeklerinin iyileşip serpilebilmesi için tam zamanında yardım aldı.

Geçen Perşembe akşamı Indiana’da hava aşırı şekilde soğuktu. Bazı iyi yürekli insanlar kaldırımda başlangıçta iri bir parça buz ve kar olduğunu sandıkları şeyi gördüklerinde arabalarını sürüyorlardı.


Farlarının yansımasıyla parlayan bir çift göz gördükten sonra duruma daha yakından bakabilmek için hemen arabalarını döndürdüler. İşte bu şekilde gördükleri şeyin kar ve buzla kaplanmış alacalı bir kedi olduğunu farkettiler. Kedicik donuyordu, aşırı şekilde zayıftı, tortop olmuştu ve çaresizce kendisini sıcak tutmaya çalışıyordu. Her ne kadar inanılmayaca ölçüde zayıf olsa da, yuvarlak bir karnı vardı ve hamileymiş gibi görünüyordu. Nazik insanlar biraz ısınabilsin diye onu kavradığı gibi arabalarına götürdü. Sevimli sokak kedisi arabayı şirin mırlamalarıyla doldurdu ve yolculuk boyunca da buna devam etti. Goshen, Indiana’daki tamamen gönüllülerden oluşan bir organizasyon olan Catsnip Etc. durumla alakalı bilgilendirildi ve hemen kedinin yardımına koştular.


“Kedicik çok şirin ve arkadaş canlıısydı ve durmadan mırladı. Galiba güvenli bir yerde olduğunu anlamıştı,” diye paylaştı Catsnip Etc.’den Missy McNeal. Bize getirildiğinde birtakım abrasyonlarla uğraşıyordu ve kanlı ayak tırnakları vardı. Bulunmadan önce ona tam olarak neler olduğundan emin olamadık.” Camilla diye çağırmaya başladıkları alacalı kedi bir evde olmaktan dolayı çok mutluydu. Kimse onun bu son derece soğuk havada, dışarıda, yavruları için hayatta kalmaya çalışarak ne kadar fazla zaman geçirmek zorunda kaldığını bilmiyordu ama onun için nihayetinde güvende olmak çok güzeldi. Minik karnına doldurabildiği yiyeceklerin hepsini yalayıp yuttu ve sonra da sıcak, rahat yuvasına yerleşti.


Bundan iki gün sonrasında onun için doğum zamanıydı ve bu dünyaya sağlıklı, sevimli bebekler getirdiğinde Sevgililer Günü sabahıydı. Bu şirin kedi yavruları asla dışarıda soğuğa meydan okuyarak sokakta yaşamak zorunda kalmayacaklar. “Turuncu ve beyaz renkli olan dışında bebeklerin hepsi kız. Arabalarını durdurup onu kurtaran muhteşem insanlara sözcüklerle anlatamayacağımız ölçüde minnet duyuyoruz. Anne Camilla artık minik tüylü bebekleriyle güvenli ve sıcak bir ortamın tadını çıkarıyor.”


En başından beri Camilla çocuklarına çok düşkündü ve onları asla yalnız bırakmıyordu. “Yavrularına doğum yaptığı ilk gün bize henüz tam anlamıyla güvenmiyordu bu nedenle de odasına girdiğimiz zaman ayağa kalkıp yavrularını saklıyor ve onları korumaya çalışıyordu,” diye paylaştı Missy. “Şimdi bizi bildiği ve bize güvendiği için bizi görünce çok mutlu oluyor ve sevimli bebeklerine bakmamıza müsaade ediyor.”


Camilla barınağa geldiğinde bir deri bir kemik ve çok bakımsızdı, bu nedenle de sütü pek gelmedi. Kısa zaman sonra Camilla’nın dört aç bebeğini doyurabilmek için yardıma ihtiyaç duyacağı anlaşıldı. “Doğuma girmeden önce ona bakmak ve sağlıklı olmasını sağlayabilmek için daha fazla zamanımız olur diye düşünüyorduk ama böyle olmadı. Şimdi Camilla’nın yavrularını her iki saatte bir biberonla besliyoruz.”


Bebeklere saat başı suplemanlarla besin desteği veriliyor ve Anne Camilla da bu durum için çok mutlu. “Biz bebekleri beslemeye yardım için geldiğimizde hiç rahatsız olmuyor. Bizce Camilla da bebeklerin fazladan ilgiye ihtiyaçları olduğunun farkında ve bu durum için minnettar hissediyor,” diyor Missy. “Onu düzgün şekilde beslemeye devam edersek Camilla’nın sütünün bebekler hala süt emiyorken geri geleceğini düşünüyoruz.”


Sevimli alacalı kedi açık büfenin tadını çıkarıyor ve biraz kilo almaya başladı. Yavrularının günden güne büyümesini yakından takip ediyor ve onların her zaman kusursuz şekilde temiz olduklarından emin oluyor. Kediler biberonlarındaki mamayı bitirdiklerinde Anne Camilla görevi devralıyor ve onları koşulsuz sevgiye boğuyor.


Onu tam zamanında kurtarmayı başarabilmiş olmaları sayesinde şefkatli anne ve onun dört kıymetli yavrusu gittikçe daha iyiye gidiyor ve önlerinde parlak bir gelecek var.