Hastalıkta Sağlıkta Birbirlerine Destek Olan Bu Kedi Yavruları Her Zaman Herşeyi Birlikte Yapmak İstiyorlar

İki kardeş ilk günden itibaren birbirlerinin en büyük desteğiydi.

Dört kurtarılmış kedi yavrusu üç haftalıktan da küçükken Animal Welfare League of Arlington’a getirilerek buradaki yavru kedi koleji programına başlatıldı. 


Bir gönüllü koruyucu olan Laura kedi yavruları için yardım etmeyi önererek onları bakım altına aldı ve saat başı biberonla beslemeye başladı.


Düzgün bir biçimde temizlendikten ve karınları doyurulduktan sonra kediler sevimli bir yumak halinde rahat yataklarında birbirlerine sarıldılar ve hemen uyuyakaldılar. “Onlar çok mutlulardı ve sürekli mırlıyorlardı,” diye paylaştı Laura. Dört yavru kediye Kylie (calico kedisi), Kia (calico kedisi), Kip (Siyam) ve Kolbe (siyah beyaz) adı verildi.


Kylie ve Kip diğer kardeşlerine oranla çok daha küçüklerdi. Minik dişi calico yavrusu çok minikti ve çevresindeki herkesten ilgi görmek istiyordu. “Acıktığı zaman göğsünüze tırmanır yüzünü sizinkinin yanına getirir ve oldukça uzun, bitkin, yüksek perdeden bir viyaklama koparırdı,” diyor Lauren.


Altı haftalık olduğu zaman Kylie hala biberondan yemek yeme konusunda ısrar ediyordu. Diğer yandan Kip her zaman kardeşlerini kontrol eden, gözlemci bir küçük erkek kardeşti ve onların yaptıklarının aynısını yapmaya çalışıyordu. Kip grubun en miniğiydi ve üstesinden gelmesi gereken birkaç sağlık problemi vardı. Kylie’nin diğer kardeşlerle ya da koruyucu annesiyle sarıldığını gördüğünde o da gelip onlara katılmak istedi.


“Geçen gün Kylie’yi bir battaniyeye sardım, bu da ürkmüş ya da tedirgin kedi yavruları için son derece rahatlatıcı olabilen bir teknik. Kylie hemen rahatladı ve huzur içinde uyumaya başladı. O sadece kucağımda oturmak ya da kollarımın arasında olmak istiyor,” diye ekliyor Lauren. “İyi bir küçük erkek kardeş olduğu için Kip de bacaklarımdan göğsüme doğru tırmandı ve sonra da battaniyeye sarılmış haldeki Kylie’nin üzerine oturdu.”


O günden itibaren Kip Kylie’ye daha fazla arkadaş olmaya başladı ve genellikle onu rahatlatmak ister gibi onun üzerine yatıyordu. “Kip ve Kylie en iyi arkadaş oldular. İkisi de diğer kardeşlerinden daha ufak ve birbirlerine çok iyi uyum sağlayan, tatlı ve nazik kişilikleri var,” diye paylaştı Lauren.


Doğru ilaçlar, yemek zamanlarının arasında verilen suplemental destek ve elektrolitler sayesinde kedicikler biraz biraz güç kazanmaya başladılar. Yeniden kilo almaya başladılar ve çok daha enerjik hale geldiler. En iyi arkadaşlar bütün bu iyileşme süreci boyunca birbirlerinden desteklerini esirgemediler.


Kylie’den gelen bir ton destek ve teşvik sayesinde Kip nihayet kilo almayı başararak güzeller güzeli, genç bir kediye dönüştü. Nihayet kanatlarını açıp uçmaya hazır olduklarında Lauren bu birbirine bağlı ikilinin ikisini de çok sevecek bir kalıcı yuvaya ihtiyaçları olduğunu biliyordu.


“Birlikte birçok zorluğun üstesinden geldik ve bu ikisi kedi yavrularında karşılaştığım en büyüleyici ve sevgi dolu kişiliklerden ikisine sahipler,” diyor Lauren. “Bir kiloya ulaşmaları biraz daha zaman aldı ve bu esnada birkaç sağlık problemiyle uğraşmak durumunda kaldılar ama nihayet hayatlarındaki yeni maceralar için hazırlar.”


“Kip kardeşlerine oranla biraz daha küçüktü ve onun bu gelişim eşiklerini atlayabilmesi biraz zaman aldı. Onun insanlara her zaman ne kadar kolaylıkla güvendiğini, aniden eğlenceli, enerji dolu patlamalarını ve gerçek anlamıyla kocaman gözlerle meraklı meraklı dünyaya bakmasını hep hatırlayacağım,” diye paylaştı Lauren. “Kylie eskiden beni gözünden bir dakika bile olsun ayırmayan tortop olmuş, minik, tedirgin bir kızdı ama şimdi sessiz ve büyüyen bir özgüvene sahip sofistike, küçü bir hanımefendiye dönüştü. Omuzlarıma oturmak için üzerime tırmanıp devamlı şekilde minik, sevimli kafasını benimkine sürttüğü birlikte geçen sabahlarımızı çok özleyeceğim.”


Bugün, Kylie ve Kip (yeni isimleri Ren ve River oldu) koruyucu evlerinden mezun olup birlikte kalıcı yuvalarına doğru bir yolculuğa başladıklarında en büyük hayalleri de gerçek oldu.


“Hala oldukça minik olan ama bir o kadar da güçlü bebeklerim adına bundan daha fazla mutlu olamazdım,” diye ekledi Lauren.