Kendisini Sevecek Bir Yuvaya Çok İhtiyacı Olan Bu Kedi Bir Adama Gidip Sahiplenilmek İstedi Ve Onun Hikayesi Sizi Ağlatacak

Minik bir kedi barınağı ziyaret edenmisafirlerden bir tanesine doğru yürüyüp ona sevgi gösterdi. “Gelip beni yaladı ve ben de bunu bir anlaşma yaptığımıza dair bir işaret olarak yorumladım.”

Arlo adındaki bu kedi hayatına yeni bir başlangıç yapması için Güney Wales’teki Cats Protection’s Bridgend Adoption Center’a getirildi.


 Arlo’nun doğumdan kaynaklı birkaç kusuru vardı. Ancak bütün bunlara rağmen tekir kedi hiçbir şeyin onu durdurmasına izin vermiyordu ve yalnızca sevilmek istiyordu.


“Arlo görüp görebileceğiniz en tatlı kedi ve barınaktaki herkesi kendisine aşık etti,” diyor Cats Protection’s Bridgend Adoption Center’da müdür olan Sue Dobbs. “Diğer kedilere kıyasla biraz daha farklı görünüyor ama sevgi dolu bir kalbi var ve bu sevgiyi paylaşmak istiyor ve ayrıca eğlence dolu bir yaramaz.”


Ama veterinerde ona bazı testler uygulanmış ve bunun sonucunda sağlıklı olduğu kanaatine varılmış. Onun en iyi hayat kalitesine sahip olabilmesi için barınak çalışanları onun her ihtiyacına cevap verecek mükemmel aileyi bulmak istemişler. “Arlo çok tatlı bir kedi ve onu sevecek, mutlu bir yuvayı kesinlikle hak ediyor.”


Tam bu zamanlarda engelleri olan çocuklarla çalışan Davy isimli sosyal yardımlaşma uzmanı evini ve kalbini bir kedi yoldaşa açmayı planlıyormuş. “Kırsalda bir köy evinde kendi başıma yaşıyorum ve buranın yaşlı bir kedi için mükemmel olacağını düşündüm. Ama arkadaşlarım beni Cats Protection’ın bu özel ihtiyaçları olan minik kediyle alakalı gönderisine etiketlemeye başladılar,” diye anlatıyor Davy.


“Arkadaşlarım en azından bu kediyi bir ziyaret etmem ve onu sahiplenmeyi düşünmem gerektiğini hissetmişler. Ben de bu nedenle gönderiye bir baktım ve Arlo’yu gördüm.” Davy daha yeni bir yaşına basmış olan sevimli kedicikle tanışabilmek için barınakta bir görüşme ayarlamış. Arlo biraz çekingenmiş ve insanların yanında pek de rahat değilmiş ama Davy’le bir araya geldiklerinde hemen güçlü bir bağ hissetmişler.


“Doğruca bana yürüdü ve beni yaladı ve ben de bunu eşleştiğimiz yönünde bir gösterge olarak kabul ettim,” diye ekliyor Davy. “Ona yalnızca bir kere bakmam onu sahiplenmem gerektiğine karar vermemi sağladı.” Arlo yeni evine gelmiş ve kısa zamanda evdeki favori yerini bulmuş: Davy’nin kucağı. İçedönük kedicik kabuğundan çıkmaya başlamış ve sarılmayı çok sever hale gelmiş.


Sahiplenilmesinden sonraki ilk veteriner randevusunda Arlo veterinerde çalışanların her birine sarılmış- o gün gerçekten de çok cesur bir minik kedicikmiş. Sonrasındaki birkaç ay içerisinde kedi büyük bir dönüşüm geçirmeye başlamış.


Arlo’nun en sevdiği aktivitelerden biri insan babasını merdivenlerden çıkarken takip etmek ve ayrıca onunla yatağa kadar yarış yapmaya da bayılıyor. Davy’nin terliklerini bulmayı başardığında bunları sepetine sürüklüyor ve içlerine girip dinleniyor.


Pencerenin kenarına oturup günün akışına baktıktan ve akvaryumda dolaşan balıkları izledikten sonra çokça hak edilmiş bir uyku ve kucaklaşma için hemen Davy’nin yanına gidiyor. Davy her sabah bu sevimli tüy yumağının tatlı tatlı mırlamasına uyanıyor- güne başlamak için muhteşem bir yol.


Arlo gerçekten de çok yakışıklı bir kediye dönüştü. Hep hayalini kurduğu yuvasında şımarık bir ev kedisi olarak yaşamanın tadını çıkarıyor.