Bir Bahçede Bulunan Aşırı Şekilde Minik Kedi Yavrusu Bir Savaşçı Olarak Kendini Kanıtladı Ve Serpilmeye Kararlı

Bir kedi yavrusu minicik bir yenidoğan bebek olarak bir bahçede bulunduktan sonra neredeyse kesin olan ölümden döndürüldü.

Las Vegas’ta yaşayan iyi yürekli bir kadın ön bahçesinde yeni doğmuş bir kedi yavrusu buldu. Birkaç metre ötede de kedi yavrusunun ne yazık ki ölmüş olan kardeşlerini gördü. Kedi yavrularının annelerini hiçbir yerde bulamadı ve yavrular arasında tek hayatta kalanın da kritik bakıma son derece ihtiyacı vardı.


Las Vegas’ta yaşayan bir TNR (trap-neuter-return/ yakala-kısırlaştır-geri bırak) kurtarıcısı ve koruyucu olan Nikki Martinez hiç vakit kaybetmeden kedi yavrusu konusunda yardım etmeyi önerdi. Nikki ve kocası (Foster Papi- Koruyucu Baba) son on yılı kritik durumdaki kedileri ve kedi yavrularını kurtarmak ve onlara yardım etmekle geçirdiler.


Bu süreçte Nikki’nin kocası kanser teşhisiyle uğraşıyordu ama çift yine de kedi yavrusuna yardım etmek istedi. “Kedicik çok minik ve güçsüzdü ve onun yaşayıp yaşamayacağından emin değildik, ama onun mücadelesine bir şans tanımak istiyorduk,” diye paylaştı Nikki.


Minik tüy yumağına Rocky ismini vermeye karar verdiler ve küçük kız ilk gecesini bir küvezin konforunda, karnı doymuş bir şekilde geçirdi. Çift kedi yavrusunu saat başı besleyebilmek için birlikte çalıştı ve onun sıcak ve seviliyor olduğundan emin oldu. İlk hafta geceleri Nikki her iki saatte bir uyanarak minik yavruya baktı. Rocky’nin iştahı giderek açıldı ve ayrıca biraz kilo almaya başladı.


Foster Papi ne zaman fırsatını bulsa biberonla kedi yavrusunu beslemeye yardım etti ve Rocky de her zaman onun modunu yükseltti. 24 günlük olduğunda Rocky yuvasından gururla mezun oldu ve bacak kaslarını güçlendirmek üzere çalışmalara başlayacağı minik bir oyun alanına yerleşti. Minik neşe kaynağı çevresindeki oyuncaklara karşı çok meraklıydı ve hala biraz sendeliyor olsa da bu oyuncakların hepsini yakalamaya çalışıyordu.


Koruyucu ailesi tarafından minik bir prenses gibi pohpohlanmayı çok seviyordu ve bütün gün boyunca atıştırmalık (biberon) istiyordu. Koruyucu annesini çok meşgul ediyordu ve Foster Papi neyse ki büyük bir başarıyla sonuçlanan, insanın hayatını değiştiren bir ameliyat geçirdiğinde koruyucu annesinin çok ihtiyacı olan rahatlama duygusunu ona sağlamıştı. Foster Papi hastaneden taburcu edildiğinde Bu küçük tüy yumağını görmek için ve koruyucu ebeveynlik görevlerinin bazılarına devam edebilmek için sabırsızlanıyordu. Foster Papi minik kıza bir biberon verdi ve Rocky de mamanın her damlasını emdi. Bu gerçekten iki harika savaşçının birbirine destek olduğu, yürek ısıtan bir andı.


Rocky Foster Papi ile oyun oynamayı çok seviyor ve onun ayaklarını kovalayarak onu evde nereye gitse takip ediyor. Onun yanına oturup tatlı tatlı mırlamaya başlıyor ve sanki onun daha iyi hissetmesine yardımcı olmaya çalışıyor gibi görünüyor.


Koruyucu ebeveynleriyle geçen biberon zamanını çok sevdiğinden ötürü Rocky için kendi başına yemek yemeyi öğrenmek biraz zaman aldı. Nihayet büyük bir kedi gibi yemek yemeye başladığında Nikki ve kocası çok mutlu oldular. Rocky o zamandan bu yana hep oyun oynuyor ve kedi becerilerini mükemmelleştirmeye çalışıyor.


Rocky’nin kendisi için kalıcı bir yuva bulma zamanı geldiğinde onun için onu ve diva tavırlarını çok sevecek, mükemmel kalıcı yuvayı bulmak istediler. “Bu zamana kadar baktığım biberon bebekleri arasında Rocky çok farklı ve kendine has. O çok bağımsız bir kedi,” diyor Nikki. “Ailesinin tek hayatta kalan ferdi oydu. O çok kıymetli ve biz bu sırada kocamın kanser teşhisiyle uğraştığımızdan ve bizim için kolay geçen bir süreç olmadığından bizim ailemiz için de bir lütuf gibi.”


Birkaç hafta boyunca doğru yuvayı aradıktan sonra Rocky’nin hayalleri gerçek oldu. Önümüzdeki hafta yeni ailesiyle birlikte yeni yuvasında olacak. “TNR ve kedilere bakım görevleriyle ilgilenmekten hoşlanıyoruz. Geçtiğimiz on yıldaki en büyük tutkumuz ihtiyacı olan kedi yavrularına yardım edebilmek oldu. Kendimizde bu iş için gereken güç ve sağlık olduğu sürece de bunu yapmaya devam edeceğiz.”