Sokaklarda Senelerini Geçirdikten Sonra Bu Zavallı Kedi Bir Ailenin Kapısında Belirerek İçeri Alınmak İçin Yalvardı

Sarman bir kedi bir ailenin kapısının önüne gitti ve yardım için yalvardı. Hayatı sonsuza dek çok daha iyi olacak şekilde değişti.

Quebec, Kanada’dan Jaelle arka bahçesinde kapıyı tırmalayıp ona içeri alınabilmek için yalvaran bir kediyle karşılaştığında epeyce şaşırdı. Bu kediyi geçen senenin o gününe kadar (Sevgililer Günü) hiç görmemişti ve bu Kanada’nın sert kış günlerinden birinin tam ortasıydı.


Quebec’teki bir kedi kurtarma organizasyonu olan One Cat At A Time için gönüllü olarak çalışan Jaelle kapısını bu zavallı kedi için hemen açtı. Sarman kedinin biraz hırpani bir görüntüsü vardı. Soğuktan donmuştu, çok açtı ve hastaydı.


 Jaelle One Cat At A Time’ın kurucusu olan Marie Simard’la irtibata geçerek yardım istedi. “Bizim kurtarma organizasyonumuz terk edilmiş kedi yavruları konusunda uzman, ancak bu kedi kapıya gelmiş kurtarılmak istiyordu ve biz onu öylece bırakamazdık,” diyor Marie. “Kedinin sahibini bulmaya çalıştık ama üzerinde mikroçip yoktu. Kedi yaklaşık 6-7 yaşlarındaydı, kısırlaştırılmamıştı ve kimse onun sahibi olduğunu iddia etmedi ya da onu aramadı. Onun muhtemelen önceki sahipleri tarafından uzun bir zaman önce sokağa atıldığını düşünüyoruz.”


Kediyi acilen veterinere götürdüler ve sonrasında da kedi birtakım sağlık problemleri sebebiyle hastanede yatmak zorunda kaldı. Kedicik pireler, sokakta dövüşlerde aldığı yaralar ve dolaşmış tüylerle kaplıydı. Ayrıca FIV (Feline Immunodeficiency Virus) pozitif çıkmıştı ve parazitleri, bir sürü diş problemleri ve üst solunum yolları enfeksiyonu vardı. Ancak bütün bu problemlerine rağmen tatlı kedicik nihayet onunla ilgilenildiği için çok minnettardı. Son derece güçsüzdü ama One Cat At A Time’dan tam destek gören veteriner ekibi onunla ilgilenirken durmadan mırlamıştı.


Tüm dolaşmış tüylerinden kurtulduktan ve doğru ilaçları kullanmaya başladıktan sonra sevimli kedicik sonunda iyileşmeye başladı. Ona The Chronicles Of Narnia’daki karakterden esinlenerek Aslan ismini verdiler. Kimse nasıl sokaklara düştüğünü tam olarak bilmiyordu ama Aslan o gün kendine yardım edecek mükemmel aileyi bulmayı başarıp hayatta ikinci bir şansı elde etmişti.


Aslan hastaneden çıktıktan sonra Jaelle sevgi dolu bir yuvanın konforunda daha da iyileşmeye devam edebilmesi için kediyi koruyucu bakımı altına aldı. “Aslan çok tatlı ve şefkatli. Bize minnet duyarak mırlıyor ve yeniden bir ev kedisi olabildiği için çok mutlu,” diye paylaştı Marie.


Tatlı Aslan lezzetli yiyecekler ve rahat yataklara sahip olduğu için çok mutluydu. Her öğünde yiyebildiği miktarda yedi ve uykusuz geçen zamanını telafi edebilmek için rahat rahat uyudu. “İnsanları (ve diğer kedi yavrularını) seviyor ve her zaman kucaklanmak istiyor. Bu sevimli kedinin önceden bir ailesinin olduğu çok açık.”


Aslan kendi iyileşme süreci üzerinde çalışıyorken evin yerleşik kedisi Cleo onu kanatları altına aldı. Aslan diş ve göz ameliyatını olduğu zaman Cleo da onunlaydı ve onu hiç yalnız bırakmadı, her zaman onu kucaklamaya boğmaya hazırdı. İkili gerçekten de çok iyi anlaştılar ve zamanlarının çoğunu birlikte sarılarak geçirmeye başladılar.


Jaelle başka bir kedi sahiplenmeyi pek de düşünmüyordu ancak Cleo ve Aslan’ın birbirlerine ne kadar ihtiyaç duyduklarını bildiği için onları ayırmaya içi elvermedi. Aslan çok kısa bir zamanda bütün ailenin kalbini çalabilmeyi başardı. Belki de ta en başından beri bu evin olması gereken yer olduğunun bilincindeydi.


Sonraki birkaç ay içerisinde Aslan iyileşti ve sağlıklı bir kediye dönüştü. Her gün sanki onlar da iyileşmesinde bir rol oynamışlar gibi diğer tüylü arkadaşlarıyla vakit geçiriyordu.


Sevimli sarman kedi artık sekiz yaşında ve hak ettiği hayatı yaşıyor. Artık yiyecek ya da barınak bulma konusunda endişe etmesine veya aşırı soğuğa göğüs germesine gerek yok. Onun hakkındaki herşeyi seven kocaman bir ailesi var.


Aslan ev kedisi hayatının ona sağladığı tüm lüksler sayesinde bir kral gibi yaşıyor. Çevresindeki herkesi kucaklamaya devam ediyor ve dünyada endişe ettiği bir tek şey bile yok.