Sevimli Kedi Yavrusu Kendisine Yardım Eden Nazik Bayana Geri Döndü Ve Onunla Kalmaya Karar Verdi

Bir kedi yavrusu kendisine sevgi gösteren kadına geri döndü ve onunla kalmaya karar verdi.

Sokakta yaşayan bir kedi yavrusu Tuzla, Bosna Hersek’teki bir mahallede dolaşırken bulundu. Sophie adında bir kedisi daha olan eczacılık öğrencisi Asja bir gün bu sevimli kedi yavrusunu gördü.


“Bu kediciğin her zaman yüksek sesle miyavlayarak sokakları dolaştığını görüyordum. İnsanların etrafında rahat olmadığı ve onlara güvenmediği için ne zaman birisi ona yaklaşsa kaçıyordu,” diyor Asja. Kedi yavrusu insanlardan, yüksek seslerden ve ani hareketlerden çok korkuyordu ve her zaman tetikteydi.


 Geçen kış hava soğumaya başlayınca Asja duruma müdahale etmeye karar verdi ve kendisini kediciği dışarıda, başını sokacak bir yer olmadan bırakma fikrine alıştıramadığından zavallı hayvana yardım etti. “Kedi yavrusunun (Gigi) durumu beni gerçekten üzüyordu ve onu kurtarmak için elimden gelenin en iyisini yapma kararı aldım. Balkonumda bir yere onun merdivenlerden erişebileceği şekilde yiyecek koydum.”


Asja son derece çekingen olan ama bu teklife hayır diyemeyen kedi için uydurma bir barınak yaptı. “Gerçekten açlıktan ölüyordu. Ona yeterli miktarda yiyecek versem de daha fazlasını istiyordu,” diye ekliyor Asja. İlk birkaç gün kedi yavrusu yalnızca belli bir mesafede durarak yemek yiyordu ama kendisini insan arkadaşına daha yakın hissetmeye başladığında işler değişti. “Bu benim için ona yakınlaşma fırsatıydı ve ben de öyle yaptım. Bana tıslıyor ve homurdanıyordu ama onun yalnızca kendini korumak ve savunmak istediğinin ve bana aslında zarar vermeyeceğinin farkındaydım. Bu benim şevkimi hiç kırmadı.”


Birkaç hafta boyunca kedi oldukça tereddütlüydü, ancak Gigi sevgi görmenin harika hissettirdiğini fark edince tavırları değişmeye başladı. “Onu beslerken başını okşamaya başladım, bu sayede başının okşanmasını pozitif bir şey olarak algılayacaktı. Başlangıçta biraz kafası karışmıştı ve dokunulmasına nasıl tepki vermesi gerektiğini bilmiyordu,” diyor Asja. Bir gün yeni keşfettiği özgüveni ve Asja’ya olan güveni sayesinde kedicik insan arkadaşıyla daha güçlü bir bağ oluşturmanın zamanının geldiğine karar verdi.


Tatlı tekirin tavırları 180 derece değişti ve olabilecek en mükemmel kucak arkadaşına dönüştü. Sevgi görmek ve başının kaşınmasını sağlamak için arka patilerinin üzerinde parmak ucuna kalkıyor ve şevkle başını kaldırıyordu. “Şimdilerde böyle sevilmekten çok hoşlanıyor. Bana kafasıyla tos atıyor ve arka ayaklarının üzerine kalkıyor.”


Sevimli Gigi en sevdiği insanın kucağına kıvrılıp yüksek sesle mırlamaya başladı.


Gigi veterinere gitti ve ayrıca kısırlaştırma ameliyatını da oldu. Sekiz aylık olmasına rağmen yaşına göre oldukça küçük ama kişiliği kocaman. Akıllı kedicik etrafındaki insanlara her gün “hediyeler” getirmeyi seviyor. “Sanırım bana kendine has, sevimli şekliyle teşekkür etmeye çalışıyor. Gigi son derece müteşekkir ve sevgi dolu bir kedicik.”


Tatlı kız en sevdiği insana çok düşkün ve onu öpücüklere ve sarılmalara boğuyor. “Tam gözlerimin içine bakıp bana öpücük verebilmek için kendi şirin, miink suratını benimkine bastırıyor. Bazen biraz sakar olsa da çok oyuncu, tatlı ve ayrıca harika bir sarılma arkadaşı,” diyor Asja.


“Gigi beni çok mutlu ediyor ve bana sevilmiş hissettiriyor, Onun yaşamının bir parçası olduğum için çok mutluyum,” diye ekliyor Asja.