Bu Sevimli Yavru Kedi Serpilmesine Yardımcı Olan Aileyle Kalmak İstedi Ve Onun Hikayesini Çok Seveceksiniz

Bu minik kedicik onun serpilmesine yardımcı olan aile dışında hiç kimseyle kalmak istemedi.

Bir grup bir haftalık kedi yavrusu kurtarılarak acilen Montreal, Kanada’da bulunan bir barınağa getirildiler. 


Kedi yavruları saat başı beslenmeye son derece muhtaçlardı bu nedenle de bir grup barınak gönüllüsü onların bakımlarını üstlendi. Kardeş kedi yavrularının içerisinde sarman olan diğerlerine oranla çok daha küçüktü ve büyüme konusunda problem yaşıyordu.


Jess ismindeki deneyimli bir kurtarıcı yardım önerisinde bulundu. Jess kediciği eve aldı ve onu saat başı tüple beslemeye başladı, onu sıcak tuttu ve onu yalnız bırakmadı. Jess zavallı kedi yavrusunun hayatta kalıp kalmayacağından emin değildi ancak vazgeçmeyi reddetti. Uykusuz geçen gecelerden ve bir sürü çabadan sonra yavru kedi nihayet kendini daha iyi hissedip ayağa kalkmaya başladı.


Baby Mars ismini verdikleri sarman kedi nihayet tutunup tüp olmadan yiyebilecek kadar güçlenmişti. Hala oldukça minikti ve onu şırıngayla beslemek zorundaydılar. Ancak buna rağmen, her yemek saatinde yapabildiği ölçüde karnını doldurmayı başardı. Kedi yavrusunu kendi yuvasını bulabilmesi için gerektiği ölçüde büyütmeyi ve güçlü hale getirmeyi planlıyorlardı. Bölgedeki bir kurtarma organizasyonu olan Chatons Orphelins Montreal yardıma koştu ve kedi yavrusunu bakımları altına aldılar.


Baby Mars biraz güç kazanır kazanmaz yiyeceğe doğru sendeleyerek kendisi yürümeye çabaladı ve yemek yemek için de çok hevesliydi. Kedicik nihayet biraz kilo almaya başlamıştı. Chatons Orphelins Montreal’in gönüllü koruyucularından bir tanesi olan Coralie bu sevimli yavru kediye evini açtı. Zamanınla beslendiğinden ve yeterince yediğinden emin olabilmek için gittiği her yere kediciği de beraberinde götürdü.


Karnını doyurduktan sonra şirin kedicik tüylü battaniyelerinin üzerine çıkıp onları yoğurur ve sonra da mırlayarak uykuya dalardı. Koruyucu annesi onuna birlikte, onun yanında olduğu sürece son derece mutluydu. Coralie evini bu minikoğlana açtığında yeni bir kedi sahiplenmeyi planlamıyordu. Yalnızca bu kediyi sağlığına geri kavuşturmak ve hazır olduğunda onun için iyi bir aile bulabilmek istiyordu. Ama tatlı kedicik onunla aynı fikirde değildi.


Şimdi sarman kedi genç bir kediciğe dönüştüğü için onlar boyut olarak kendisinden oldukça büyük olmalarına rağmen evdeki diğer kedilerle güreşiyor. Oyun zamanı olunca bu minik enerji topu adeta tepede bir kral gibi. Evin içinde yaptığı onca yaramazlıktan sonra kedicik koruyucu annesini arıyor ve biraz huzurlu zaman geçirebilmek ve ilgi görebilmek için ona sarılıyor.


“Tatlı miyavlamaları ve masum gözleri sayesinde son derece ikna edici olabiliyor. Bazen yalnızca insanlara gözlerini dikip bakıyor ve ilgiyle kucaklama alıncaya kadar öylece bekliyor.” Onlar daha farkına bile varmadan Baby Mars koruyucu ailesinin gönlüne taht kurdu. Nihayet sahiplendirme için hazır hale geldiğinde Coralie kedinin kendisinin asla reddedemeyeceği bir seçim yapmış olduğunun farkındaydı.


“Üç aylık olduğunda Mars resmi olarak koruyucu ailesi tarafından sahiplenildi. Koruyucu ailesi onun için olabilecek en mükemmel aile,” diye ekliyor Celine. Minik tüy yumağı koruyuculuk programından mezun oldu ve artık kalıcı ailesi olan yeni ailesiyle birlikte yeni maceralara çıkmaya hazır hale geldi.


Baby Mars’ın hikayesi mutlu sonla bitti ve o artık sağlıklı ve göz kamaştırıcı bir kedi olma yolunda ilerliyor.